Ga naar inhoud Ga naar hoofdnavigatie Ga naar footer

Spanje 31 augustus 2023

𝗗𝗲 𝗳𝗼𝘁𝗼 𝘃𝗮𝗻 𝗱𝗲 𝗮𝗺𝗯𝗮𝘀𝘀𝗮𝗱𝗲𝘂𝗿

Ik weet niet of u nog wat vrije dagen in het vooruitzicht hebt. Maar voor mij zit de vakantie er voorlopig weer op. Ik had fantastische dagen met mijn gezin in de ruige ⛰️ Picos de Europa en daarna bij Zahara de los Atunes aan de Atlantische Oceaan. We hebben ons zelfs nog bekwaamd in canyoning en een bloedstollende Via Ferrata gedaan in de Pyreneeën. Opnieuw zag ik hoe prachtig en afwisselend Spanje is en hoe dit land werkelijk iedereen wat te bieden heeft.

Maar minstens zo afwisselend is mijn werk als ambassadeur. Nadat ik mijn korte broek 🩳 verruilde voor een net pak ontving ik deze week onze minister van Defensie Kajsa Ollongren in de ambtswoning. Je ziet haar op de foto met haar Roemeense collega Angel Tilvar, de man met het glas in de hand.

De twee ministers tekenden een belangrijk plan (officieel: letter of intent) om de komende jaren in Roemenië een trainingscentrum te openen voor F16 piloten. Als de plannen doorgaan worden in het centrum straks Oekraïense vliegers opgeleid door Nederlandse en Deense instructeurs. Bij de ondertekening in Madrid was ook een vertegenwoordiger van Lockheed Martin, de fabrikant van de F16, aanwezig. Het was een belangrijke eerste stap.

Gisteren was ik met minister Wopke Hoekstra die zijn collega-ministers van de Europese Unie spreekt over de situatie in de Oekraïne. De komende maanden komen elke week wel een paar ministers of staatssecretarissen naar 🇪🇸 Spanje voor vergaderingen met hun EU collega’s. Dat betekent dus ook dat er voor de ambassade veel werk aan de winkel is!