Spanje 15 december 2023
๐๐ฒ ๐ณ๐ผ๐๐ผ ๐๐ฎ๐ป ๐ฑ๐ฒ ๐ฎ๐บ๐ฏ๐ฎ๐๐๐ฎ๐ฑ๐ฒ๐๐ฟ
Ik was deze week in Bilbao voor mijn eerste officiรซle bezoek aan Baskenland. Ik had veel gesprekken met de lokale en regionale autoriteiten en een ontmoeting met Nederlanders in Bilbao. Het was allemaal zeer interessant – zeker ook dankzij onze kersverse honorair consul Silvia Asenjo. Veel dank!
Maar ik was helemaal verbaasd toen ik vroeg in de ochtend langs de rivier Nerviรณn liep. Ineens gleed er voor mijn neus een auto in een hangende gondel over het water. Ik had nog nooit zoiets gezien. Blijkt het een zweefbrug te zijn, en ook nog eens ontworpen door een leerling van Gustave Eiffel (die van de toren). De geschiedenis van deze geweldige brug gaat zelfs twee eeuwen terug.
De Puente de Vizkaya werd in 1893 ontworpen om de Baskische plaatsen Portugalete en Getxo met elkaar te verbinden. Nog altijd bewijst de zweefbrug โ destijds een particulier initiatief – goede diensten. Iedere acht minuten worden passagiers รฉn een half dozijn autoโs van de ene oever op de andere gezet.
Ik wreef mijn ogen nog eens uit. Zo ontdek je iedere keer nieuwe dingen in dit land!
